Úterý, Říjen 15, 2019

logo 7a

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Interaktivní mapa

Chcete si prohlédnout Pařížské památky téměř na vlastní oči? Zajímá vás kde které památky v Paříži jsou a jak se k nim dostat? To vše a mnohem víc, najdete v naší interaktivní mapě.

Chcete vědět víc?

Paris Pass se slevou

Máme pro vás malý bonus, který jinde nedostanete. Kartu Paris Pass s pěknou slevou. Chcete li ušetřit ještě víc POZOR akce jen do 15.9.2016, tak uplatněte náš slevový kód.

Chcete vědět víc?

 

Karta Paris Pass

Nechcete platit vstupné v Pařížských památkách? Nechcete čekat v nekonečných frontách při vstupu do Pařížských památek? Chcete jezdit po Paříži městskou dopravou zadarmo?

Chcete vědět víc?

Paříž
Líbí se ti tu? Tak sdílej stránku na Facebooku

Eiffelova věž je bezesporu nejznámějším symbolem Paříže. Eiffelova věž je 324 metrů vysoká a je celá postavená ze železa, proto se jí také říká „Železná dáma". Nepřehlédnutelný symbol Paříže se nachází se na Champ de Mars na levém břehu řeky Seiny. Eiffelova věž je nejenom nejznámější pařížskou stavbou, je také nejnavštěvovanější stavbou města nad Seinou, ročně jí totiž navštíví přes 6 milionů návštěvníků.

Praktické informace

Eiffelova věž má dohromady tři patra, nahoru se můžete dostat pěšky nebo výtahem. První varianta vás samozřejmě přijde levněji, ovšem dostanete se pouze do druhého patra, dále již schody nevedou. Pokud zvolíte dražší variantu, dostanete se výtahem až do třetího patra, ovšem v druhém patře budeme muset přesednout do dalšího výtahu, který vás doveze až na vrchol Eiffelovy věže. Schody vedou jen do druhého poschodí, výtahy z přízemí také do prvního a druhého patra, do třetího patra jede zase jiný výtah. Eiffelova věž je opatřeny celkově třemi výtahy.

pohlad z eifellovky 2

Pohled z Eifellovy věže

Pokud navštívíte pouze první patro, budete ve výšce 57 metrů. Do prvního patra vede celkem 360 schodů. V prvním patře je kromě audiovizuálního muzea restaurace a pošta. Pokud zavítáte do druhého poschodí, budete ve výšce 115 metrů. I zde jsou restaurace a samozřejmě nádherný výhled na celou Paříž, podle některých lepší než z vrcholu věže. Druhé patro dělí od prvního patra 359 schodů. Třetí a poslední patro je pak ve výšce 274 metrů a je dostupné pouze výtahem. Ve třetím patře je bar a rovněž krásný výhled, při dobré viditelnosti uvidíte i nádhernou katedrálu v Chartres, která je od Paříže vzdálená 65 kilometrů.

Dějiny Eiffelovy věže

Světoznámá Eiffelova věž byla navržena slavným francouzským architektem Gustavem Eiffelem. Věž byla navržena na počest 100. výročí Velké francouzské revoluce a Světové výstavy v roce 1889. Ve své době byla nejvyšší stavbou světa. Věž měla stát pouze dvacet let, pak měla být demontována. Postupem času však věž nabyla meteorologického významu, takže zůstala nedotčena. V pozdějších letech byla rovněž využívaná k letovému provozu i rozhlasovému a televiznímu vysílání.

500 Eiffel

Je všeobecně známo, že Eiffelova věž se nejprve obyvatelům Paříže nelíbila, neboť byla považována za škaredou železnou stavbu. Pařížští umělci dokonce založili spolek za odstranění této věže. Roku 1909 měla být věž zbourána z důvodu prošlé koncese. Postupem času si však Eiffelova věž získala i své obdivovatele a příznivce. Eiffelovu věž začali také oslavovat někteří francouzští básníci a stala se častým výtvarným motivem mnoha obrazů.

Gustav Eiffel nakonec slavil úspěch, neboť jeho busta byla v roce 1923 umístěna pod jeho kontroverzní věž. Eiffelova věž se tak stala nehynoucím symbolem hrdé Paříže.

Líbí se ti tu? Tak sdílej stránku na Facebooku

Památky

Vstupné do památek zdarma?

info paris passNechcete platit vstupné do Pařížských památek? Nechcete stát ve frontách u vstupů? Chcete jezdit Pařížskou MHD zdarma?

Chcete vědět víc?

Průvodce Paříží

Paříž a její památky

versalies 4

Přehled památek Paříže

V Paříži je nespočet památek, které stojí za návštěvu. Zde najdete jejich ucelený přehledný seznam a detailní popis každé Pařížské památky.

Pokračujte zde

Paříž a důležité informace

metro 2

Důležité informace pro vás

Podívejte se na důležité informace, které se vám budou před cestou do Paříže hodit. MHD, letiště v Paříži, jak používat turistické karty atd.

Pokračujte zde

Pařížský blog

eifellovka 2

Pařížský blog s novinkami

Zde se dozvíte spoustu novinek, které se vám budou hodit, pokud plánujete cestu do Paříže a také aktuální Pařížské akce.

Pokračujte zde