Úterý, Říjen 15, 2019

logo 7a

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Paříž
Líbí se ti tu? Tak sdílej stránku na Facebooku

Jet na víkend do Paříže znamená rozhodovat se, jaká místa během krátkého pobytu navštívit. Vybírat mezi takovým množstvím památek a zajímavých míst nemusí být vůbec jednouché. Proto pro vás máme tip na 5 nejzajímavějších Pařížských míst.

Paříž navštíví každoročně miliony turistů z celého světa a na základě jejich hodnocení se každoročně sestavuje žebříček pěti nejoblíbenějších Pařížských památek a turistických cílů. Plánujete li eurovíkend v Paříži, zde je náš tip.

Katedrála Notre-Dame

Jedničkou v žebříčku Pařížských památek je nádherná katedrála Notre-Dame kterou najdete na ostrově Cité. Tuto katedrálu navštívilo v roce 2013 neuvěřitelných 13 650 000 turistů z celého světa. Jde o velkolepou a obrovskou stavbu z roku 1163, kterou nechal postavit papež Alexandr III a jejíž stavba trvala téměř 300 let. Historie tohoto místa ovšem sahá ještě dál, před stavbou samotné katedrály zde stála římská svatyně a historie tohoto místa se tedy počítá na zhruba 2000 let. Katedrálu Notre-Dame můžete navštívit každý den a to od osmé hodiny ranní, vstup je zdarma. Pokud se budete chtít pokochat pohledem na Paříž z věže této katedrály, tak máte možnost. Věž katedrály je otevřena od půl desáté a vstup na věž je zpoplatněn vstupným 8,5 euro na osobu.

550 Notre Dame de Paris 2011 by Skouame

Katedrála Notre-Dame - Autor snímku Skouame

Bazilika Sacré-Coeur

Druhou příčku obsadila další náboženská stavba a tou je bazilika Sacré-Coeur. Tuto baziliku najdete ve známé Pařížské čtvrti Montmartre a v roce 2013 ji navštívilo úctyhodných 10 500 000 turistů. Nádherná bílá bazilika Sacré-Coeur, coby klenot čtvrti pouličních umělců, byla postavena v roce 1875, ovšem finální dokončení stavby trvalo celých 39 let. Nejúchvatnější na celé této stavbě je nejen čtvrť Montmartre, ale hlavně výhled od baziliky na Paříž. Otevírací hodiny baziliky jsou rozděleny podle ročního období, od dubna do září je otevřeno od 9:15 a po zbytek roku od 9 hodin a kolem poledne je vždy cca hodinová přestávka.

Museum Louvre

Nejstarší muzeum na světě si vydobylo třetí příčku s nádhernou návštěvností 8 300 000 turistů. Tento velmi častý cíl eurovíkendů v Paříži je veřejnosti otevřen již od roku 1793 a jde o jednu z nejrozsáhlejších expozic svého druhu. V muzeu Louvre, najdete totiž přes 350 tisíc uměleckých děl ve třech křídlech rozdělených do osmi uměleckých směrů. Najdete zde umění starověkého Říma, Egypta, orientu nebo Řecka. Muzeum otevírá své brány každý den od 9:45 kromě úterý a některých svátků. V neděli mají osoby mladší 18 let dokonce vstup zdarma a od roku 2009 mají vstup zdarma též všechny osoby z EU do věku 26 let po předložení platného průkazu totožnosti s fotografií. Ostatní zaplatí vstupné ve výši 12 euro.

550 Louvre Cour by King of Hearts

Muzeum Louvre - Autor snímku King of Hearts

Eiffelova věž

Čtvrté místo a imaginární bramborovou medaili si získala slavná Eiffelova věž s počtem 6 700 000 návštěv. Slavný Pařížský monument najdete na levém břehu řeky Seiny. Železná dáma se tyčí do výšky 324 metrů a je veřejnosti přístupná každý den v létě od 9:00, v zimě od 9:30. Vstupné je zdarma, ale jen pro některá patra. Věž je totiž rozdělena do tří pater. Do prvních dvou se můžete dostat zdarma po schodech. Kdo chce ovšem vidět Paříž až z vrcholu věže, musí použít výtah, který je zpoplatněn částkou 15 euro pro dospělou osobu. Na věži najdete také dvě restaurace, kde se můžete najíst a posedět.

Invalidovna

Posledním tipem k eurovíkendu v Paříži je pátá příčka žebříčku, kterou obsadila Invalidovna. Rozsáhlý komplex Invalidovny najdete v Pařížské čtvrti Invalidés a v roce 2013 ho navštívilo přes 5 milionů návštěvníků. Komplex budov Invalidovna zahrnuje například muzeum armády, slavnou hrobku Napoleona, domov pro válečné veterány nebo katedrální kostel. V útrobách Invalidovny je pohřbeno přes 60 slavných generálů a vojevůdců, jimž vévodí hrobka slavného císaře Napoleona Bonaparte. Komplex budov je otevřen veřejnosti denně zhruba od 9 hodin, muzeum je otevřeno od desáté hodiny a vstupné je 7 euro.

Pokud tedy plánujete eurovíkend v Paříži, budiž vám tento seznam nápomocen při rozhodování, co vlastně v Paříži za víkend navštívit.

Líbí se ti tu? Tak sdílej stránku na Facebooku

Blog

Vstupné do památek zdarma?

info paris passNechcete platit vstupné do Pařížských památek? Nechcete stát ve frontách u vstupů? Chcete jezdit Pařížskou MHD zdarma?

Chcete vědět víc?

Průvodce Paříží

Paříž a její památky

versalies 4

Přehled památek Paříže

V Paříži je nespočet památek, které stojí za návštěvu. Zde najdete jejich ucelený přehledný seznam a detailní popis každé Pařížské památky.

Pokračujte zde

Paříž a důležité informace

metro 2

Důležité informace pro vás

Podívejte se na důležité informace, které se vám budou před cestou do Paříže hodit. MHD, letiště v Paříži, jak používat turistické karty atd.

Pokračujte zde

Pařížský blog

eifellovka 2

Pařížský blog s novinkami

Zde se dozvíte spoustu novinek, které se vám budou hodit, pokud plánujete cestu do Paříže a také aktuální Pařížské akce.

Pokračujte zde