Čtvrtek, Únor 22, 2018

logo 7a

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Paříž
Líbí se ti tu? Tak sdílej stránku na Facebooku

Čas je drahý a obliba leteckých eurovíkendů neustále roste. Na celotýdenní pobyt není čas a tak cestovatelé čím dál častěji využívají kratší eurovíkendy s rychlou leteckou dopravou. U cest do Paříže tomu není jinak, dnes se dozvíte, jak takový eurovíkend probíhá.

Paříž je pro krátké eurovíkendy jako stvořená a díky rychlé letecké dopravě mohou toto krásné město navštívit i cestovatelé, kteří si pobyt na celý týden nemohou časově dovolit. Jak by tedy mohl vypadat váš eurovíkend v Paříži?

Je pátek a vy přicházíte z práce, doma už na vás čeká pečlivě zabalené zavazadlo a vy s úsměvem na tváři vyrážíte směr letiště Václava Havla, neb váš let do Paříže za tři hodinky odlétá. Cesta na letiště a odbavení nebývá již dnes problémem a tak v odpoledních hodinách již sedíte v letadle směr Paříž.

Let do Paříže není nijak časově náročný a za zhruba hodinku a půl již dosedáte na ranvej mezinárodního letiště Charlese De Gaulla nebo na mezinárodní letiště Orly. Cílové letiště vždy závisí na tom, kterého dopravce si pro svůj let do Paříže vyberete. Z letištní haly se vydáte rovnou k nástupišti Pařížské MHD. Za necelých 9 euro vás rychlovlak RER odveze z letiště do centra, nebo na nejbližší zastávku k vašemu hotelu.

550 invalidovna vstup

Večer se blíží a vy jste ubytovaní. Je čas vyrazit na večeři do některé z místních restaurací a vychutnat si večerní procházku nádherně osvětlenou Paříží. Následujícího rána, po probuzení v hotelovém pokoji odcházíte na snídani a můžete se připravit na den plný památek a nádherných Pařížských parků a promenád.

Protože je ráno, je dobré si památky rozdělit dle atraktivity a také dle umístění. Protože je váš hotel přímo v centru Paříže, máte nedaleko hned první příležitost. Projdete se po nádherném mostu Pont Neuf a jako první se zastavíte na ostrově Cité, přes který tento most vede. Je zde jednak velmi hezký pohled na řeku Seinu a hlavně se na ostrově Cité nacházejí hned dvě velmi pěkné a oblíbené památky.

Na ostrově Cité budete mít možnost si prohlédnout katedrálu Notre Dame, což je stavba, která je považována za jednu z nejkrásnějších staveb ve Francii. Katedrála slouží již dva tisíce let jako dějiště nejrůznějších náboženských ceremonií. Impozantní pětilodní baziliku a přilehlé prostranství můžete navštívit již od osmé hodiny ranní a vstup je zdarma. Vstupné zaplatíte, jen pokud se budete chtít podívat i nahoru na věž, cena je cca 8 euro.

550 Louvre

Na ostrově Cité ještě chvilku zůstaneme a zajdeme se podívat do Svaté kaple. Sainte Chapelle je nádherný gotický kostel z 13 století, který nechal postavit Ludvík IX. Tato budova vás uchvátí především uvnitř, nádherná skleněná vitrážová okna vysoká 15 metrů a přehlídka téměř 12 stovek maleb na skle je doslova impozantní zážitek. Kaple je pro veřejnost otevřená od půl desáté dopoledne a za vstup zaplatíte 8 euro.

Z ostrova Cité se vydáte směrem k nádherné budově Pařížské radnice, což je vlastně renesanční palác vystavěný roku 1533, kde si můžete v některé restauraci vychutnat také něco z Francouzské kuchyně. Přilehlé náměstí k tomu přímo vybízí. Pěší procházkou cca 10 minut chůze se přesunete k fontáně neviňátek. Jedna z nejslavnějších fontán v Paříži, kterou vytvořil v roce 1549 sochař Jean Goujon je také výborným objektem k pořízení rodinných fotografií.

Od fontány se přesuneme k opravdové perle Paříže a tou je muzeum Louvre. Matka všech světových muzeí a nejstarší muzeum na světě si vyžádá vaši přítomnost na několik hodin. Prostory muzea jsou opravu velmi rozsáhlé a na prohlídku si vyčleňte celé odpoledne. Tři pavilony a každé má tři poschodí, to je muzeum kde najdete přes 350 tisíc exponátů a mimo jiné také slavný obraz Mona Lisa od Leonarda.

notre dame

Dnes vás čeká ještě večerní procházka s večeří v dobré Pařížské restauraci a poté pohodový spánek. Následující ráno po snídani vyrážíte na poslední návštěvní výpravu. Absolvovat eurovíkend v Paříži a nevidět slavnou Eiffelovu věž je nemyslitelné. Abyste si cestu k věži zpříjemnili, vydáte se opět k řece, kde nastoupíte na vyhlídkovou plavbu. Plavba zabere zhruba hodinku a vystoupíte nedaleko již zmíněné Pařížské ikony. Eiffelova věž a výhled z ní, bude příjemnou tečkou za vaším pobytem v Paříži.

Po návštěvě Eiffelovy věže již stačí nastoupit na nedaleké zastávce na rychlovlak RER a odjet směr letiště. Po cca hodině a půl letu jste opět na letišti Václava Havla a váš eurovíkend v Paříži je u konce. Krátký, ale příjemně strávený víkend plný zážitků, fotografií a nových zkušeností sice končí, ale jak sami vidíte, nemusí být určitě poslední, Paříž a další metropole toho nabízejí opravdu mnoho a není tak problém na eurovíkend zaletět častěji.

Líbí se ti tu? Tak sdílej stránku na Facebooku

Blog

Pařížský zpravodaj

Aby vám neunikla jediná novinka, sleva, či důležitá informace z Paříže, je tu pro vás zdarma náš Pařížský zpravodaj.

Vstupné do památek zdarma?

info paris passNechcete platit vstupné do Pařížských památek? Nechcete stát ve frontách u vstupů? Chcete jezdit Pařížskou MHD zdarma?

Chcete vědět víc?

Průvodce Paříží

Paříž a její památky

versalies 4

Přehled památek Paříže

V Paříži je nespočet památek, které stojí za návštěvu. Zde najdete jejich ucelený přehledný seznam a detailní popis každé Pařížské památky.

Pokračujte zde

Paříž a důležité informace

metro 2

Důležité informace pro vás

Podívejte se na důležité informace, které se vám budou před cestou do Paříže hodit. MHD, letiště v Paříži, jak používat turistické karty atd.

Pokračujte zde

Pařížský blog

eifellovka 2

Pařížský blog s novinkami

Zde se dozvíte spoustu novinek, které se vám budou hodit, pokud plánujete cestu do Paříže a také aktuální Pařížské akce.

Pokračujte zde