Úterý, Říjen 15, 2019

logo 7a

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Interaktivní mapa

Chcete si prohlédnout Pařížské památky téměř na vlastní oči? Zajímá vás kde které památky v Paříži jsou a jak se k nim dostat? To vše a mnohem víc, najdete v naší interaktivní mapě.

Chcete vědět víc?

Paris Pass se slevou

Máme pro vás malý bonus, který jinde nedostanete. Kartu Paris Pass s pěknou slevou. Chcete li ušetřit ještě víc POZOR akce jen do 15.9.2016, tak uplatněte náš slevový kód.

Chcete vědět víc?

 

Karta Paris Pass

Nechcete platit vstupné v Pařížských památkách? Nechcete čekat v nekonečných frontách při vstupu do Pařížských památek? Chcete jezdit po Paříži městskou dopravou zadarmo?

Chcete vědět víc?

Paříž
Líbí se ti tu? Tak sdílej stránku na Facebooku

Montmartre je oblíbenou pařížskou čtvrtí, která je mezi turisty velmi vyhledávaná. V Montmartre najdete romantické uličky, krásné kavárny, pouliční malíře a především nádhernou bílou bazilika Sacré-Coeur, která majestátně trůní nad celou čtvrtí.

Historie Montmartru

Název čtvrti pochází od poprav křesťanských mučedníků. První křesťanský mučedník byl zde popraven už roku 250. Název Mont des Martyrs znamená v češtině Vrch mučedníků.
Největší boom zažila čtvrť v 19. století, kdy se zde scházeli malíři, spisovatelé a básníci. Někteří malíři zde měli ateliéry, někteří se zde scházeli v místních kavárnách a hospůdkách, aby vášnivě diskutovali o malířství a umění. Čtvrť Montmartre například přitahovala impresionistické malíře nebo umělce jako byli Berlioz, Heine nebo Toulouse-Lautrec.

Současný Montmartre

Současný Montmartre je každý den plný turistů. Na náměstí du Tertre najdete všechno, co se týče pouličního umění, tedy hlavně obrazy, staré fotografie, mince, knihy, keramiku, šperky. Náměstí du Tertre je bijící srdce romantického a bohémského Montmartru. Roztomilé náměstí je lemováno malými obchůdky, restauracemi a kavárnami.

Noční Montmartre

Zvláště večer je Montmartre kouzelný. V ulicích Montmartru je živo i večer a v noci. Na ulicích můžete potkat spoře oděné dívky, které vám budou nabízet své služby. Pařížské kněžky lásky a prostitutky mají Montmartre nejvíce v oblibě, neboť zde se pohybuje nejvíce turistů.

Pokud hledáte noční zábavu, tak běžte na Boulevard de Clichy, což je náměstí, které žije až do ranních hodin. Zde najdete nekonečný gejzír zábavy a rozptýlení, neboť zde je velká koncentrace kin a zábavních podniků.

Památky Montmartru

Pozoruhodnou památkou Montmartru je kostel Église St-Pierre. Jedná se o poslední zbytek starého opatství, takže jde o jednu z nejstarších budov v této čtvrti. Budova byla postavena už ve 12. století, takže zdi kostela pamatují mnohé převratné události.

Nejnavštěvovanější památkou Montmartru však je hrdá Basilique du Sacré-Coeur. Tato křesťanská bazilika Nejsvětějšího srdce Ježíšova je přístupná široké veřejnosti každý den, pouze otevírací hodiny se mění. Od dubna do září je chrám otevřen 9.15-13.30 a 14.00-18.30. Po zbytek roku jsou pak otevírací hodiny 9.00-12.00 a 13.00-17.00.

Dějiny Sacré-Coeur jsou mnohem mladší než kostela Église St-Pierre. Bazilika Nejsvětějšího srdce Ježíšova byla totiž dokončena až v roce 1914. Styl baziliky je románsko-byzantský, takže celá stavba působí trochu odlišně od ostatních pařížských kostelů. Před kostelem je pak nádherný výhled na celou Paříž.

Líbí se ti tu? Tak sdílej stránku na Facebooku

Památky

Vstupné do památek zdarma?

info paris passNechcete platit vstupné do Pařížských památek? Nechcete stát ve frontách u vstupů? Chcete jezdit Pařížskou MHD zdarma?

Chcete vědět víc?

Průvodce Paříží

Paříž a její památky

versalies 4

Přehled památek Paříže

V Paříži je nespočet památek, které stojí za návštěvu. Zde najdete jejich ucelený přehledný seznam a detailní popis každé Pařížské památky.

Pokračujte zde

Paříž a důležité informace

metro 2

Důležité informace pro vás

Podívejte se na důležité informace, které se vám budou před cestou do Paříže hodit. MHD, letiště v Paříži, jak používat turistické karty atd.

Pokračujte zde

Pařížský blog

eifellovka 2

Pařížský blog s novinkami

Zde se dozvíte spoustu novinek, které se vám budou hodit, pokud plánujete cestu do Paříže a také aktuální Pařížské akce.

Pokračujte zde