Středa, Říjen 16, 2019

logo 7a

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Interaktivní mapa

Chcete si prohlédnout Pařížské památky téměř na vlastní oči? Zajímá vás kde které památky v Paříži jsou a jak se k nim dostat? To vše a mnohem víc, najdete v naší interaktivní mapě.

Chcete vědět víc?

Paris Pass se slevou

Máme pro vás malý bonus, který jinde nedostanete. Kartu Paris Pass s pěknou slevou. Chcete li ušetřit ještě víc POZOR akce jen do 15.9.2016, tak uplatněte náš slevový kód.

Chcete vědět víc?

 

Karta Paris Pass

Nechcete platit vstupné v Pařížských památkách? Nechcete čekat v nekonečných frontách při vstupu do Pařížských památek? Chcete jezdit po Paříži městskou dopravou zadarmo?

Chcete vědět víc?

Paříž
Líbí se ti tu? Tak sdílej stránku na Facebooku

Moulin Rouge patří k neodmyslitelným symbolům sladké Paříže. Ve francouzštině znamená Moulin Rouge Červený mlýn a najdete ho v rušné pařížské čtvrti Pigalle. Během dne si tuto budovu téměř nevšimnete, ale večer se barevné neóny na budově rozzáří tak, že ji nelze nepřehlédnout.

Večer poznáte známou pařížskou tančírnu podle červeného větrného mlýna, který je umístěný na střeše budovy.

Jak se k Moulin Rouge dostanete?

Nejznámější tančírna na světě se nachází v blízkosti Montmartru, přesněji na ulici boulevard de Clichy spopisným číslem 82. Nejrychleji se ke kabaretu dostanete pařížským metrem, když pojedete linkou číslo 2 a vysednete na stanici Blanche. Pokud byste chtěli jet autobusem, pojedete linkami 74, 81 a 95 a vystoupíte na zastávce Place de Clichy.

Malé dějiny Moulin Rouge

Moulin Rogue byl poprvé otevřen veřejnosti v roce 1889. Vůbec prvním tancem, který se v tančírně tancoval, byla quadrillam, která později vešla ve známost jako francouzský kankán. Moulin Rouge byl od počátku svého vzniku velmi populární, nicméně některým Pařížanům byl trnem v oku, neboť zde vystupovaly dívky, které byly spoře oděné. I přes tuto kritiku neměl Moulin Rouge nikdy o návštěvníky nouzi. Mezi mnohými návštěvníky se dokonce objevovaly i členové královské rodiny.

Od roku 1889 vystoupila v Moulin Rouge celá plejáda velmi významných umělců. Vystupovali zde kupříkladu Edith Piaf, La Goulue, Jane Avril, Josephine Baker, Jean Gabin, Frank Sinatra, Yvette Guilbert, Le Pétomane a Ella Fitzerald. Nesmíme také zapomenout, že Červený mlýn si velmi oblíbil francouzský malíř Henri de Toulouse-Lautrek, který zde maloval kankánové tanečnice, které ho po celém světě velice proslavily.

Současnost Moulin Rouge

V současnosti můžete v Moulin Rouge navštívit představení "Férie", která se tančí podle choreografie Billa Goodsona. Hudbu k tomuto představení složil Pierre Porte. Během velkolepého představení uvidíte celkem sto umělců, včetně šedesáti skvělých tanečnic. Všichni účinkující mají skvělé kostýmy z peří a flitrů, takže celý gala večer je bohatý na barevné efekty a skvělou hudbu. Celou show doprovází na 80 hudebníků a 60 zpěváků. Během představení vystupují také klauni a zvířata. Představení „Férie", to je velkolepá a barevná show, která vás určitě pobaví.

Na začátku představení si můžete rovněž dát večeři. Celý program s večeří začíná každý den v 19:00 hodin. Samotná show pak ve stejném sále začíná ve 21:00 hodin. Pokud se představení v Moulin Rouge chcete účastnit, můžete si koupit lístek na večeři nebo bez večeře. Doporučeným oblečením do Moulin Rouge je společenský oděv.

Líbí se ti tu? Tak sdílej stránku na Facebooku

Památky

Vstupné do památek zdarma?

info paris passNechcete platit vstupné do Pařížských památek? Nechcete stát ve frontách u vstupů? Chcete jezdit Pařížskou MHD zdarma?

Chcete vědět víc?

Průvodce Paříží

Paříž a její památky

versalies 4

Přehled památek Paříže

V Paříži je nespočet památek, které stojí za návštěvu. Zde najdete jejich ucelený přehledný seznam a detailní popis každé Pařížské památky.

Pokračujte zde

Paříž a důležité informace

metro 2

Důležité informace pro vás

Podívejte se na důležité informace, které se vám budou před cestou do Paříže hodit. MHD, letiště v Paříži, jak používat turistické karty atd.

Pokračujte zde

Pařížský blog

eifellovka 2

Pařížský blog s novinkami

Zde se dozvíte spoustu novinek, které se vám budou hodit, pokud plánujete cestu do Paříže a také aktuální Pařížské akce.

Pokračujte zde