Středa, Říjen 16, 2019

logo 7a

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Interaktivní mapa

Chcete si prohlédnout Pařížské památky téměř na vlastní oči? Zajímá vás kde které památky v Paříži jsou a jak se k nim dostat? To vše a mnohem víc, najdete v naší interaktivní mapě.

Chcete vědět víc?

Paris Pass se slevou

Máme pro vás malý bonus, který jinde nedostanete. Kartu Paris Pass s pěknou slevou. Chcete li ušetřit ještě víc POZOR akce jen do 15.9.2016, tak uplatněte náš slevový kód.

Chcete vědět víc?

 

Karta Paris Pass

Nechcete platit vstupné v Pařížských památkách? Nechcete čekat v nekonečných frontách při vstupu do Pařížských památek? Chcete jezdit po Paříži městskou dopravou zadarmo?

Chcete vědět víc?

Paříž
Líbí se ti tu? Tak sdílej stránku na Facebooku

Pařížské Muzeum d´Orsay se nachází na levém břehu řeky Seiny a je především chrámem francouzských impresionistických malířů. V muzeu uvidíte zejména obrazy slavných malířů Maneta, Moneta, Degase, Pissara, Signaca a Renoira.

Vznik galerie

Muzeum d´Orsay sídlí v bývalé nádražní budově, která byla konečnou stanicí orleánské železniční společnosti. Stará nádražní budova z přelomu 19. a 20. století měla být v sedmdesátých letech minulého století zcela zbourána, nicméně podařilo se ji na poslední chvíli zachránit pro výstavní účely. Po pečlivé a velmi nákladné rekonstrukci nádražní budovy bylo Muzeum d´Orsay slavnostně otevřeno v roce 1986. Od té doby se jedná o jednu z nejnavštěvovanějších galerií v městě nad Seinou.

Prohlídka galerie

Muzeum d´Orsay má celkem tři podlaží, které vynikajícím způsobem mapují umělecké období od roku 1848 až do roku 1914. V přízemí bývalé nádražní budovy najdete obrazy a sochy z konce 19. století. První patro je pro změnu věnované dekorativnímu umění secese. Vrcholem galerie je pak druhé patro, které je zasvěcené impresionismu a neoimpresionismu.

Nejvzácnější díla

Mezi nejvzácnější díla galerie je potřeba zařadit obraz francouzského malíře Maneta, který se jmenuje Snídaně v trávě. Tento obraz, který byl ve své době skandálním dílem, byl namalován v roce 1863. Na obraze uvidíte sedět dva oblečené gentlemany a dvě dívky, které jsou nahé. Druhým impozantním dílem galerie je sousoší Brána pekel do francouzského sochaře Augusta Rodina. Mezi nejznámějším impresionistickým obrazem galerie je určitě obraz od Renoira, který se jmenuje Tanec v Moulin de la Galette. Na tomto obraze zachytil Renoir mistrným způsobem jemné světlo, které proniká mezi listím stromů. Obraz byl namalován v plenéru na Montmartru.

Praktické informace

Muzeum d´Orsay najdete na ulici Rue de la Légion d´Honneur 1. Nejbližší zastávka metra se jmenuje Solférino. Muzeum d´Orsay je otevřeno od úterka do neděle od 9,30 do 18 hodin. Vstupné pro dospělého je dvanáct eur, děti do 18 let mají vstup zdarma. V útrobách muzea je sympatická kavárna i obchůdek se suvenýry. Jelikož je Muzeum d´Orsay velmi žádaným muzeum, počítejte s dlouhými frontami u pokladen. Pokud se chcete vyvarovat dlouhému čekání, kupte si lístek přes internet a budete vpuštěni speciálním vchodem aniž byste stáli dlouhou frontu.

Líbí se ti tu? Tak sdílej stránku na Facebooku

Památky

Vstupné do památek zdarma?

info paris passNechcete platit vstupné do Pařížských památek? Nechcete stát ve frontách u vstupů? Chcete jezdit Pařížskou MHD zdarma?

Chcete vědět víc?

Průvodce Paříží

Paříž a její památky

versalies 4

Přehled památek Paříže

V Paříži je nespočet památek, které stojí za návštěvu. Zde najdete jejich ucelený přehledný seznam a detailní popis každé Pařížské památky.

Pokračujte zde

Paříž a důležité informace

metro 2

Důležité informace pro vás

Podívejte se na důležité informace, které se vám budou před cestou do Paříže hodit. MHD, letiště v Paříži, jak používat turistické karty atd.

Pokračujte zde

Pařížský blog

eifellovka 2

Pařížský blog s novinkami

Zde se dozvíte spoustu novinek, které se vám budou hodit, pokud plánujete cestu do Paříže a také aktuální Pařížské akce.

Pokračujte zde