Středa, Říjen 16, 2019

logo 7a

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Interaktivní mapa

Chcete si prohlédnout Pařížské památky téměř na vlastní oči? Zajímá vás kde které památky v Paříži jsou a jak se k nim dostat? To vše a mnohem víc, najdete v naší interaktivní mapě.

Chcete vědět víc?

Paris Pass se slevou

Máme pro vás malý bonus, který jinde nedostanete. Kartu Paris Pass s pěknou slevou. Chcete li ušetřit ještě víc POZOR akce jen do 15.9.2016, tak uplatněte náš slevový kód.

Chcete vědět víc?

 

Karta Paris Pass

Nechcete platit vstupné v Pařížských památkách? Nechcete čekat v nekonečných frontách při vstupu do Pařížských památek? Chcete jezdit po Paříži městskou dopravou zadarmo?

Chcete vědět víc?

Paříž
Líbí se ti tu? Tak sdílej stránku na Facebooku

Zámek ve Fontainebleau se nachází asi 55 kilometrů od Paříže a jedná se o jeden z nejrozsáhlejších zámků ve Francii.

Krátké dějiny zámku

Zámek ve Fontainebleau byl postaven už ve 12. století. Jednalo se nejprve o vodní tvrz, která byla postupem času rozšiřována. Nynější podoba zámku pochází z 16. století. V letech 1515 až 1517 přestavuje zámek francouzský král František I. a zve do své země přední italské mistry pozdní renesance, aby mu vytvořili důstojný zámek pro francouzské krále.

Zámek ve Fontainebleau zažil některé významné evropské události. V roce 1814 se zde například loučil se svou gardou císař Napoleon. V letech 1947 až 1966 tady bylo pro změnu evropské velitelství NATO. Od roku 1981 je zámek ve Fontainebleau zapsán na prestižní seznam kulturního dědictví UNESCO.

Prohlídka zámku

V rámci prohlídky zámku můžete vidět velmi mnoho zajímavých věcí. K vidění je zde například zámecké divadlo, které nechal v areálu zámku zřídit francouzský císař Napoleon III. Návštěvníci zámku mohou dále vidět nádherný Oválný dvůr, kapli svatého Saturnina nebo překrásné komnaty, ve kterých pobýval Svatý otec Pius VII., když navštívil tento zámek u příležitosti korunovace Napoleona I. Další zajímavostí zámku je takzvaný "turecký budoár", který byl vybudován pro Marii Antoinettu.

Okolí zámku

Velmi zajímavé a významné je rovněž okolí zámku. Okolí zámku je ideální pro menší turistické procházky a výlety. Za pozornost stojí především les u Barbizonu. Zde se totiž usadila skupinka umělců, které se říkalo „Barbizonská škola". V malé osadě u lesa žili a pracovali mnozí význační francouzští krajináři. Mezi jinými zde pracoval Camille Corot, Théodore Rousseau nebo Jean-Francois Millet. Pokud vás zajímají francouzští krajináři, navštivte zdejší muzeum věnované École de Barbizon, tedy Barbizonské škole, které se nachází v bývalém ateliéru malíře Théodore Rousseau. Pro Barbizonskou školu bylo typické, že jejich malíři pracovali výhradně v plenéru, aby měli co nejbližší kontakt s přírodou. Ve zdejším lese také maloval známý český malíř Antonín Chittussi.

Praktické informace

Zámek ve Fontainebleau je otevřen každý den od 9,30 do 18 hodiny. Na zámku je několik prohlídkových tras. Základní prohlídková trasa, ve které uvidíte nejdůležitější královská komnata, stojí 11 euro. Kolem zámku jsou rovněž rozsáhlé zahrady, které jsou rovněž přístupné turistům.

Líbí se ti tu? Tak sdílej stránku na Facebooku

Památky

Vstupné do památek zdarma?

info paris passNechcete platit vstupné do Pařížských památek? Nechcete stát ve frontách u vstupů? Chcete jezdit Pařížskou MHD zdarma?

Chcete vědět víc?

Průvodce Paříží

Paříž a její památky

versalies 4

Přehled památek Paříže

V Paříži je nespočet památek, které stojí za návštěvu. Zde najdete jejich ucelený přehledný seznam a detailní popis každé Pařížské památky.

Pokračujte zde

Paříž a důležité informace

metro 2

Důležité informace pro vás

Podívejte se na důležité informace, které se vám budou před cestou do Paříže hodit. MHD, letiště v Paříži, jak používat turistické karty atd.

Pokračujte zde

Pařížský blog

eifellovka 2

Pařížský blog s novinkami

Zde se dozvíte spoustu novinek, které se vám budou hodit, pokud plánujete cestu do Paříže a také aktuální Pařížské akce.

Pokračujte zde